top of page

Ben Kimim?

Selam, ismim Kaan KARACA 1993 yılında Adana'da doğdum. 2014 Yılında İzmir'e taşındım ve orada ikamet ediyorum.

Küçüklüğümden bu yana teknolojiye ilgiliyim, sürekli yeni şeyler denemek ve keşfetmek bana zevk verdi.

Polis veya doktor olmak gibi hayallerim olmadı, sadece bilgisayarlar ve boyaların olduğu bir iş yapmak istiyordum. Lise yıllarında ise Grafik Tasarım ile karşılaştım, çok az araştırma yaptıktan sonra mesleğim belli olmuştu.

gediz-universitesi.jpg

Eğitim

2014 yılında Gediz Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü'nü kazandım. Üniversite hayatım boyunca bir çok etkinlikte yer alarak, insan ilişkilerimi geliştirme ve iletişim kurma şansım oldu.

İş

Bir işi zor yoldan öğrenmek hayatınızda daha kalıcı ve özel bir etki yaratıyor, en azından ben öyle düşünüyorum. Üniversiteden mezun olduktan sonra tasarım alanında değil de işin mutfağı olan matbaa alanında kendimi geliştirmek istedim. Öncelikle İzmir'in en büyük dijital matbaası olan Can Dijital' de çalışma fırsatım oldu. 8 ay çalıştıktan sonra, Sinerji Medya Planlama şirketinde promosyon ürünleri üzerine tasarım ve üretim yaptım. Burada çalışırken 8 farklı makineyi kullanmayı öğrendim ve baskı teknikleri hakkında detaylı bilgiye sahip oldum.

Kullandığım makinaler arasında Uv Baskı, Plotter, Lazer Markalama, Şapka Baskı, Tekstil Baskı, Gofre, Tampon, Rozet ve Kupa makineleri bulunmakta.

Yaklaşık 2,5 yıl bu şirkette çalıştıktan sonra,

Sahra Matbaacılık şirketine geçiş yaptım ve şuan Sahra Matbaacılık şirketinde Promosyon Bölüm Sorumlusu olarak ve Freelance Grafik Tasarımcı olarak çalışmaktayım.

Program

Üniversite hayatım boyunca temel olarak Adobe programlarını öğrendim.
Illustrator, Photoshop, After Effects, In Design, Dream Weaver, Premiere Pro ve Maxon yapımı olan Cinema 4D.

İş hayatına başladıktan sonra bu kadar programı aktif olarak kullanmanın mümkün olmadığını, temel programlarda belirli seviyeye çıkmanın zorunlu olduğunu gördüm.

Matbaa sektöründe çalıştığım için ve geçmişten gelen bir düzen olduğu için Corel Draw öğrendim. (Herkese tavsiye ediyorum çok pratik bir program.)

Mail Listeme Katılın

Grafik Tasarım haberlerini duyan ilk sen ol!

Aramıza Hoş Geldin!

bottom of page